GrĂžnn XPENG G9

XPENG G9 er «Folkets Favoritt 2024»

Pressemelding 28.11.23 fra NTB

28. november 2023 – I en svĂŠrt spennende konkurranse har leserne av Dagbladet, DinSide og Elbil24 gjennom en hel mĂ„ned stemt frem sin favorittbil i kampen om Ă„ bli «Folkets Favoritt 2024». Resultatet er klart, og XPENG G9 trakk det lengste strĂ„et. I et tett kapplĂžp holdt XPENG G9 ledelsen helt til siste slutt, og dro seieren i land med 15,22 prosent av stemmene, noe som er en enorm bragd.

«Folkets Favoritt» er en del av den prestisjefylte kĂ„ringen «Årets Bil 2024» som for nittende Ă„ret pĂ„ rad gjennomfĂžres av Dagbladet, i samarbeid med DinSide og Elbil24. Det er kun leserne som har stemt, og bilmodellen med flest stemmer blir kĂ„ret som «Folkets Favoritt». PĂ„ listen over de nominerte var det 18 ulike bilmodeller. Av disse har 7 modeller gĂ„tt videre som finalister til kĂ„ringen av «Årets Bil 2024», som vil bli annonsert 5. desember. XPENG G9 er blant disse 7 finalistene.

Imponerende prestasjon
XPENG har nÄ markert seg historisk ved Ä bli det fÞrste kinesiske bilmerket som mottar denne prestisjetunge utmerkelsen. De har overgÄtt veletablerte konkurrenter og sikret seg seieren, en imponerende prestasjon som bekrefter at XPENG pÄ rekordtid har hevet seg til et svÊrt hÞyt nivÄ. Prisen representerer ikke bare en seier for merket, men ogsÄ en anerkjennelse av et engasjement for innovasjon og kvalitet.

Managing Director i Xpeng Motors Norway, Claes Persson, uttrykker stor takknemlighet for denne prisen som er stemt frem av folket.

- Dette anser vi som en utrolig hÞythengende pris, spesielt fordi det er folkets direkte stÞtte som har utpekt oss som vinner, noe som betyr enormt mye for oss. Vi ser nÄ med spenning frem til Ä videreutvikle vÄre nÄvÊrende og kommende elbilmodeller.

Fortsatt med i kampen om "Årets Bil 2024"
Men denne seieren har en dypere betydning. Resultatene fra «Folkets Favoritt» blir vurdert som en ekstra jury i kampen om den hĂžythengende tittelen «Årets Bil 2024». Med andre ord, seieren i «Folkets Favoritt» styrker ogsĂ„ XPENG G9’s potensiale for Ă„ vinne «Årets Bil 2024».
 
XPENG G9 har fÄtt en enorm respons denne hÞsten, inkludert en sekser pÄ terningen i en grundig test av Elbil24, og overskriften «Denne er rett og slett sensasjonelt bra», fra Motor. FagredaktÞr i Elbil24, Fred Magne SkillebÊk, har mange lovord Ä komme med etter den omfattende testen:

- Det var svÊrt tett i toppen, men sÄ var det ogsÄ sterke konkurrenter XPENG til slutt feide av banen. PÄ slutten dro XPENG kraftig fra, og endte til slutt opp med 15,22 prosent av stemmene. Nummer to nÄdde 13,88 prosent.

XPENG har startet utlevering av G9 til kundene og XPENG G9 er den sjette mest registrerte elbilen i Norge hittil i november. Det er en sterk prestasjon i et krevende marked preget av generell nedgang.

XPENG G9 demonstrerte sin overlegenhet i en tett konkurranse, og her kan man se hvordan folket stemte:

Xpeng G9 15,22 %
BMW i5 13,88 %
Mercedes-Benz 9,76 %
Fisker Ocean 9,63 %
Nio EL6 7,88 %
Nio ET5/ET5 Touring 7,88 %
Lexus RZ 450e 5,88 %
Hyundai Ioniq 6 5,21 %
Lotus Eletre 4,42 %
Lucid Air 4,20 %
Opel Astra electric 2,89 %
Jeep Avenger 2,72 %
BYD Seal 2,70 %
Peugeot E-308 2,55 %
Kia EV9 1,91 %
Smart #1 1,59 %
Honda e:Ny1 1,14 %
Seres 5 0,53 %

Aktuelle nyheter fra XPENG

  • Nye XPENG G6 og G9Nye XPENG G6 og G9

    Nye XPENG G6 og G9 – Dette er forskjellene

    XPENG har lansert oppdaterte versjoner av G6 og G9. Begge modellene har fĂ„tt ny batteriteknologi, forbedret lading, lĂžftet komfort og mer standardutstyr — slik at du faktisk fĂ„r mer bil for pengene.

  • Nye XPENG G6Nye XPENG G6

    Nye XPENG G6 - lynrask lading og bedre komfort

    XPENG har lansert en oppgradert utgave av SUV-en G6, med raskere lading, ny batteripakke og forbedret komfort. Ladehastigheten er Ăžkt til opptil 451 kW, som gir 10–80 % pĂ„ bare 12 minutter. Den nye LFP-batteripakken gir lengre levetid, hĂžyere sikkerhet og mer bĂŠrekraftig produksjon, mens oppgradert interiĂžr, stĂžydemping og seter med massasje, ventilasjon og varme hever komforten. Design og kjĂžreegenskaper er ogsĂ„ finjustert for en mer presis opplevelse. 

  • Nye XPENG G9Nye XPENG G9

    Nye XPENG G9 – oppgradert teknologi og þkt komfort

    XPENG G9 har siden 2023 vÊrt en av de mest populÊre el-SUV-ene pÄ det norske markedet. NÄ lanseres modellen i en oppgradert utgave med banebrytende ladeteknologi, forbedret ytelse og Þkt komfort. Med rekordrask lading, nye designoppdateringer og et interiÞr bygget for maksimal kjÞreopplevelse, setter nye G9 en ny standard i premium-SUV-klassen.

  • XPENG X9 hvitXPENG X9 hvit

    XPENG X9 starter salget med knallpris

    XPENG har lansert helelektriske XPENG X9. Med en startpris fra 699 900 kroner, kombinerer X9 romslighet, innovativ teknologi og imponerende rekkevidde. Modellen kommer i tre varianter: Standard Range, Long Range og AWD Performance – med opptil 600 km rekkevidde og lynrask lading pĂ„ opptil 550 kW. Det betyr at du kan lade 405 km pĂ„ bare 10 minutter. 

  • XPENG tar ladeteknologi til et nytt nivĂ„XPENG tar ladeteknologi til et nytt nivĂ„

    XPENG tar ladeteknologi til et nytt nivÄ

    Ledende teknologi med nye 5C-superbatteri og 800V SiC-plattform –
    standard pÄ alle versjoner
    Lynrask lading: 10–80 % pĂ„ kun 12 minutter
    Oppgradert interiĂžr med fĂžrsteklasses komfort
    Nye valgmuligheter for eksteriĂžr- og interiĂžrfarger gir personlighet og sĂŠrpreg

  • Sikkerhetsproffen samarbeider med Bilia XPENGSikkerhetsproffen samarbeider med Bilia XPENG

    Sikkerhetsproffen i samarbeid med Bilia og XPENG

    Kent SÞrensen, kjent som Sikkerhetsproffen, har inngÄtt et samarbeid med Bilia for Ä fremme det innovative bilmerket XPENG. Gjennom synlighet i sosiale medier og deltakelse pÄ ulike arrangementer, skal han bidra til Ä Þke kjennskapen til XPENG og inspirere flere til Ä prÞvekjÞre bilene.