Få med deg siste nytt
Hold deg oppdatert med vårt nyhetsbrev fra XPENG hos Bilia. Registrer deg for siste nytt, invitasjoner og gode tilbud rett i innboksen.

XPENG passerer 10 000 biler i Norge
XPENG har nå passert 10 000 biler på norske veier og er blant bilmerkene med sterkest vekst i Norge. Så langt i år er merket det sjuende mest registrerte bilmerket i landet.
På under ett år er antallet XPENG-biler i Norge doblet, en tydelig bekreftelse på merkets sterke posisjon i et svært konkurranseutsatt elbilmarked.
XPENG ble lansert i Norge i 2020 som sitt første eksportmarked utenfor Kina. I dag er merket etablert i over 60 land, og flere modeller har gjort det sterkt i uavhengige tester og kåringer.
– At vi passerer 10 000 biler i Norge, samtidig som vi ligger høyt på registreringsstatistikken, er en viktig milepæl og en stor motivasjon videre, sier Claes Persson, Managing Director i XPENG Motors Norway.

Hold deg oppdatert med vårt nyhetsbrev fra XPENG hos Bilia. Registrer deg for siste nytt, invitasjoner og gode tilbud rett i innboksen.
