«Vi gleder oss til å bli Jaguar og Land Rover-forhandler i Oslo-markedet gjennom overtakelsen av AS Insignia. Neste år vil vi flytte virksomheten over til vårt nye bilanlegg i Oslo. AS insignia har en stolt historikk, og vi ser frem til å bli bedre kjent med deres kompetente medarbeidere. I Norges største og mest kjøpesterke bilmarked opplever vi at Jaguar og Land Rover med dette kompletterer og forsterker vårt totale tilbud innenfor premiumsegmentet», sier Frode Hebnes, administrerende direktør i Bilia Norge
Insignia har en historie helt tilbake til 1974 og er en betydelig aktør i det norske bilmarkedet. I dag er Insignia Norges største Land Rover og Jaguar-forhandler, samt importør og eneforhandler av det ikoniske sportsbilmerket Morgan.
Ingen enkeltforhandler har solgt flere Jaguar I-PACE «Bilia har de siste tiår vist at de klarer å foredle gode virksomheter, samtidig som de enkelte bedrifters kultur- og verdigrunnlag videreføres. Insignia vil bidra med sin organisasjon av dyktige og dedikerte ansatte samt nær 50 års erfaring som merkeforhandler i luksusbil-segmentet», sier Mads Dessen, daglig leder i AS Insignia
Insignia leverer kundeopplevelser som er helt i toppen av luksusbil-segmentet. Introduksjonen av elbilen Jaguar I-PACE i 2018 førte til en kraftig omsetningsvekst, og ingen enkeltforhandler i verden har solgt flere eksemplarer av elbilen Jaguar I-PACE. Insignia har 43 ansatte som selger nye og brukte biler, driver autorisert merkeverksted med fabrikkutdannede mekanikere.
«Det er med stor glede og entusiasme at vi ønsker Bilia velkommen inn i vårt forhandlernettverk. At de nå tar over Insignia, som har vært en dyktig partner med en lang og solid historie, er en viktig styrking og videreføring av Jaguar Land Rover sin tilstedeværelse i Oslo. Vi er sikre på at de er riktig samarbeidspartner for Jaguar og Land Rover i fremtiden», sier Henrik Schanche, Country Director hos Jaguar Land Rover Norway.
Siste nytt fra Bilia
Bilia - Beste Bilhus i Norsk Kundebarometer 2025
Vi er utrolig stolte over at Bilia er kåret til Beste Bilhus i Norsk Kundebarometer 2025.
Telia og Telenor har besluttet å stenge 2G-nettet i løpet av 2025. 3G-nettet ble slukket i 2020. Det kan få konsekvenser for noen funksjoner i flere bilmodeller, spesielt om bilen er mellom ti og fem år gammel.
Bilia Kongsvinger har Norges mest fornøyde BMW-kunder
Autoindex er en av bilbransjens viktigste undersøkelser og vurderer hele kundeopplevelsen. Derfor er det ekstra gledelig at det er en Bilia-forhandler som havner på topp for BMW.
Bilia kjøper Norges største Jaguar og Land Rover-forhandler
AS Insignia har inngått avtale med Bilia Norge AS om overtakelse av sin bilforhandlervirksomhet i Oslo. I 2023 vil Insignia flytte inn i det nye Bilia-anlegget som bygges på Bjerke.
Bilia Norge AS sikrer Norges Skiforbund Langrenn gode kjøreopplevelser i en ny samarbeidsavtale der forbundets støtteapparat kjører BMW, Volvo, Lexus og Toyota levert av Bilia.