Bilia Norge AS sikrer Norges Skiforbund Langrenn gode kjøreopplevelser i en ny samarbeidsavtale der forbundets støtteapparat kjører BMW, Volvo, Lexus og Toyota levert av Bilia. Partnerskapet vil sørge for at langrennslangslagets bilpark består av en høyere andel elbiler og plug-in hybrider enn i dag.
- Bilia er en sterk merkevare med fokus på langsiktige og bærekraftige løsninger som først og fremst skal sikre trygghet og sikkerhet på veien med kjøretøy for våre medarbeidere. Partnerskapet med Bilia har fokus på bevisst omstilling for flere elbiler gjennom merkene Volvo, BMW, Lexus og Toyota, sier kommersiell leder Peder Nævestad i Skiforbundet langrenn.
Bilia blir langrennslandslagets samarbeidspartner på nyttekjøretøy og personbiler for trenere og smøreteam. Bilene skal på veien når langrennsløpere og støtteapparat kjører på samling og konkurranser i både inn- og utland. Samarbeidsavtalen varer i tre år til 2025.
- Skiidretten har et solid fotfeste i den norske folkesjelen, og norsk langrenn er et fantastisk utstillingsvindu for oss. Gjennom denne samarbeidsavtalen ønsker vi i Bilia å bidra på vår måte til at NSF Langrenn fortsetter å sette gode spor nasjonalt og internasjonalt. Volvo i Bilia har, i samarbeid med Volvo Car Norge, tatt del i tilsvarende samarbeidsavtale de siste seks årene, men med denne avtalen inkluderes hele bredden av Bilias bilpark.
- Vi har erfaring med NSF Langrenn som en flott partner som legger til rette for at vi kan skape verdifulle aktiviteter sammen. Nå gleder vi oss litt ekstra til neste sesong. Dette blir et spennende samarbeid for hele Bilia og alle bilmerkene vi har i vår portefølje, sier Bjørnar Hasle, regiondirektør i Bilia Norge AS.


Bilia elektrifiserer langrennslandslaget
Bilia og langrennslandslaget
Siste nytt fra Bilia

Bilia - Beste Bilhus i Norsk Kundebarometer 2025
Vi er utrolig stolte over at Bilia er kåret til Beste Bilhus i Norsk Kundebarometer 2025.

2G-nettet slukkes
Telia og Telenor har besluttet å stenge 2G-nettet i løpet av 2025. 3G-nettet ble slukket i 2020. Det kan få konsekvenser for noen funksjoner i flere bilmodeller, spesielt om bilen er mellom ti og fem år gammel.

Bilia Kongsvinger har Norges mest fornøyde BMW-kunder
Autoindex er en av bilbransjens viktigste undersøkelser og vurderer hele kundeopplevelsen. Derfor er det ekstra gledelig at det er en Bilia-forhandler som havner på topp for BMW.

Garantert likeverdig: Storstilt satsing på brukte originaldeler
Norges mest moderne bildemonteringsanlegg ble offisielt åpnet av Erna Solberg og Bjarne Brøndbo.

Bilia kåret til beste bilhus i Norsk Kundebarometer 2023
Vi er utrolig stolte over at Bilia i år igjen er kåret til bransjevinner i Norsk Kundebarometer.
Kjøper rekordhøyt antall skadebiler til rekordhøye summer
Bil1Din opplever et volum som aldri før, og bilene som kommer inn er nyere og dyrere enn tidligere.
Bilia blir agent for XPENG i Bergen
Bilia Norge AS har inngått avtale med XPENG om salg av nye biler og servicevirksomhet.
Bil1Din i Røyken opplever stor pågang fra arbeidssøkere
En sentral lokasjon og et spennende og bærekraftig prosjekt er viktige motivasjonsfaktorer for mange av arbeidssøkerne.
Bil1Din ansetter 20 medarbeidere i Røyken
I Røyken i Hurum begynner det nye bildemonteringsanlegget til Bil1Din og Bilia å ta form. Nå begynner jakten på ansatte som skal stå for produksjonen.
Bilia kjøper Norges største Jaguar og Land Rover-forhandler
AS Insignia har inngått avtale med Bilia Norge AS om overtakelse av sin bilforhandlervirksomhet i Oslo. I 2023 vil Insignia flytte inn i det nye Bilia-anlegget som bygges på Bjerke.
Bilia elektrifiserer langrennslandslaget
Bilia Norge AS sikrer Norges Skiforbund Langrenn gode kjøreopplevelser i en ny samarbeidsavtale der forbundets støtteapparat kjører BMW, Volvo, Lexus og Toyota levert av Bilia.
Bilia er beste bilhus i Norsk kundebarometer
Dette er første gang Bilia rangeres offisielt i Norsk kundebarometer, og Bilia debuterer på en veldig sterk 4. plass.
